Goalball Branşı

Goalball karşılıklı üçe üç kişilik iki takım ve zilli top ile oynanan zevkli ve heyecanlı bir görme engelli spor branşıdır. Olimpik bir spor olan goalball aynı zamanda bir turnuva oyunudur. ÇANKAYA GOALBALL BRANŞI

Oyun, sese karşı reaksiyon gösterilerek oynanmaktadır. Sporcular goalball topunun içinde bulunan çıngırak seslerini takip ederek oynanır. Bu oyuncular, sadece akustik sesleri alarak savunma yapabiliyorlar. Goalball yalnızca görme engelli bayan veya erkek sporcular tarafından oynanır. Her takımın sahada üç oyuncusu vardır ve amaç topu karşı tarafın kalesine atmaktır. Maçlar toplam 20dk. sürer ve 2 eşit yarıdan oluşur.

Goalball  sahalarının sadece sabit olarak görme engelliler okullarında olması nedeniyle şampiyonalarda görme engelli okulları kulüplerden daha başarılıdır.

Kulüpler Goalball Türkiye Şampiyonası 36 takımın katılımıyla 23 – 25 Kasım 2007 tarihleri arasında Gaziantep’ te gerçekleşmiş Şampiyonaya katılan Kulübümüz Goalball branşında Türkiye 3. sü olmuştur. "en centilmen" Spor Kulübü seçilmiştir.
2012 yılında bay ve bayan takımlarımız 2. Ligde şampiyon olarak 1. Lige yükselmişlerdir.

2013  Türkiye Şampiyonası devam etmektedir. ÇANKAYA GOALBALL BRANŞI

TÜRKİYE GÖRME ENGELLİ KADINLAR B LİGİ ŞAMPİYONASI

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonunun 2016 faaliyet programında yer alan Türkiye Görme Engelli Kadınlar Goalball  B ligi ilk yarısı 15-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında Alanya’da düzenlenen ikinci yarısı ise 20-25 Eylül 2016 tarihleri arasında Samsun’da sona eren Türkiye Kadınlar Goalball şampiyonasında kadın takımımız 2.yarıda 9’da 9 galip gelerek Türkiye Görme Engelli Kadınlar A ligine yükselmiştir

IBSA Görme Engelliler Bench Press Dünya Şampiyonası

06-11 Aralık 2016 Tarihleri arasında Antalyanın Alanya ilçesinde yapılan “IBSA GÖRME ENGELLİLER BENCH PRESS …

Türkiye Görme Engelliler Kulüpler ve Ferdi Satranç Şampiyonası

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübümüz 2017 Sezonuna Şampiyonluklarla Başladı 22-27 Ocak 2017 tarihleri …