Engelsiz Dershane

Engelsiz Dershane

Görme Engelli öğrencilerimizin Mevcut dershanelerden yararlanamamaları nedeniyle lise destek ve üniversite sınavlarına hazırlık amacıyla yürüttüğümüz " Ücretsiz Engelsiz Dershane" projesi kapsamında Ankara'da bulunan (ODTÜ, Bilkent, Hacettepe, Gazi, Ankara ve Yıldırım Beyazıt)üniversitelerden katılan 150 gönüllü öğretmen kadrosuyla haftanın hergünü kurslar vermektedir.
2007- 2008 eğitim yılında 10 öğrencisiyle 100% lük başarıyı yakalayan engelsiz dershane görme engellillerin bir umudu olmuştur.
2011- eğitim yılından itibaren Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor kulübünün bünyesine geçen engelsiz dersane aynıı yıl yapılan sınavlarda 13 öğrencisinden 12'si üniversiteyi kazandı, 2 öğrenci ise üniversite sınavının Türkiye sıralamasında ilk 1000 öğrenci arasına girmiştir.
2011 - 2012 eğitim yılında ise 11 öğrencinin 7 ‘si 2012 - 2013 eğitim yılında ise 10 öğrencinin 8’i üniversiteyi kazanmıştır.
Bugüne kadar 108’i aşkın öğrenci ülkemizin çeşitli illerindeki üniversitelere yerleşmiştir.Aynı zaman da ÖSS kurslarının yanı sıra ÖMSS(özürlü memur seçme sınavı) kursları veren ücretsiz engelsiz dershane istihdam alanında da 60'a yakın öğrencisini çeşitli resmi kurumlara yerleştirmesine olanak sağlamıştır.
2013- 2014 eğitim yılı Ekim ayı içerisinde ÖSS kurslarına başlayacaktır.
Görme engellilerin eğitiminin yanı sıra istihdam alanında da hizmet veren Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü Türkiye İş Kurumu işbirliği ile yürüttüğü Bilgisayar İşletmenliği ve Wep Tasarım kursları 4 aylık periyotlar halinde hafta içi hergün sabah ve akşam grubu olmak üzere 7şer gruplardan oluşan 14 öğrencisi ile hizmet vermekte olup kurslara halen devam etmektedir.
Bu kurslar sonuçunda aldıkları Mİlli Eğitim Bakanlığı, İş Kur ve Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü onaylı sertifika ile 8 öğrenci resmi ve özel kurumlarda istihdam edilmişlerdir.

IBSA Görme Engelliler Bench Press Dünya Şampiyonası

06-11 Aralık 2016 Tarihleri arasında Antalyanın Alanya ilçesinde yapılan “IBSA GÖRME ENGELLİLER BENCH PRESS …

Türkiye Görme Engelliler Kulüpler ve Ferdi Satranç Şampiyonası

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübümüz 2017 Sezonuna Şampiyonluklarla Başladı 22-27 Ocak 2017 tarihleri …