Hakkımızda

 ÇANKAYA BELEDİYESİ GÖRME ENGELLİLER GENÇLİK EĞİTİM VE SPOR KULÜBÜ

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü engellilerin ruhsal ve bedensel gelişimlerini sağlamak amacıyla 6 Temmuz 2006 tarihinde kuruldu.  Kulübümüz Türkiye'de görme engelliler alanında kurulan ilk yerel yönetim spor kulübüdür.

Kulübümüz Atletizm, Halter, Futbol, Satranç, Goalball, Judo ve Yüzme alanlarında 80 lisanslı sporcuyla 7 branşta faaliyet göstermektedir.
Türkiye'nin  çeşitli illerinde faailiyet gösteren 130 kulüp arasında milli takımlarımıza 30 sporcu kazandırarak en fazla sporcu veren kulüp unvanını da elde etmektedir.

Kulübümüzün ulusal ve uluslar arası başarıları ulusal yazılı ve görsel basında yer alması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığımızında dikkatini çekmiş olup Talim Terbiye Kurulunun 17.12.2009 gün ve 250 sayılı kararı ile ilköğretim 4. Sınıf  Türkçe Çalışma kitaplarında (sayfa 13 )2010-2011 öğretim yılından başlamak üzere 5 yıl boyunca Türkiye'nin tüm ilköğretim okullarında konu anlatımı olarak okutulacaktır.
Yusuf SAYYIDAN, 2006 yılında kurulan Çankaya Belediyesi Görme Engelliler  Spor Kulübünün kurucusu   ve halen  başkanlığını sürdürmektedir.

 

 

IBSA Görme Engelliler Bench Press Dünya Şampiyonası

06-11 Aralık 2016 Tarihleri arasında Antalyanın Alanya ilçesinde yapılan “IBSA GÖRME ENGELLİLER BENCH PRESS …

Türkiye Görme Engelliler Kulüpler ve Ferdi Satranç Şampiyonası

Çankaya Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübümüz 2017 Sezonuna Şampiyonluklarla Başladı 22-27 Ocak 2017 tarihleri …